Architektura 21szego wieku : Huangshan Mountain Village / MAD Architects

Dzięki uprzejmości MAD Architects MAD Architects właśnie ujawniło plany dotyczące gęstej wioski w pobliżu gór Huangshan (Yellow Mountain) w prowincji Anhui w środkowych Chinach.
Niskie rezydencje odbijają się echem od konturów otaczającej topografii i oferują niezrównany dostęp do jednego z najsłynniejszych krajobrazów Chin.
Ich projekt potwierdza nieodłączne znaczenie tego krajobrazu.
Składa się z szacunku dla lokalnej topografii, wioska zapewnia zakwaterowanie, hotel i wspólne udogodnienia zorganizowane w połączonej konfiguracji na południowym stoku jeziora Taiping.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Współcześni ludzie żyją w konkurencyjnym społeczeństwie z silną wiarą w skuteczność; dlatego trudno im zrozumieć, dlaczego postacie przedstawione na chińskich obrazach miały odważne górskie ścieżki dotrzeć do szczytu, by napić się herbaty w pawilonie.
Położone w pobliżu gór Huangshan, miejsce pełne zieleni i wapiennych skał od dawna inspiruje artystów i oferuje osłonięte przestrzenie do kontemplacji i refleksji.
Jednak jako coraz popularniejszy cel podróży turystycznych.
dalej eksponowana poprzez status UNESCO, może zagrozić temu kultowemu krajobrazowi.
Dzięki uprzejmości MAD Architekci Ponieważ forma projektu przywołuje geologię regionu, wioska zaciera granice między geometrią architektury i natury.
Dla mieszkańców apartamenty będą cichym odosobnieniem.
wciągająca, naturalna przestrzeń.
Wszystkie apartamenty mają przestronne balkony z widokiem na jezioro.
Gminne udogodnienia i ścieżki spacerowe zachęcają mieszkańców do wędrowania między budynkami.
Dzięki uprzejmości MAD Architects Każde piętro każdego budynku jest unikalne i dostępne ze wspólnych przestrzeni społecznych, tworząc płynną równowagę między przestrzenią prywatną i publiczną.
Ta sama spokojna wrażliwość na naturalne środowisko rozciąga się na wnętrze mieszkań.
Wykorzystanie lokalnych materiałów oraz włączenie roślin i zieleni podnosi poziom komfortu i dobrego samopoczucia, a jednocześnie zapewnia ściślejsze połączenie z lokalną kulturą.
Wioska będzie miała siedemset apartamentów i ma zostać ukończona do 2014 r.
Dzięki uprzejmości MAD Architects
[więcej w: ile kosztuje tapetowanie, klimatyzacja precyzyjna, projekty domów weselnych ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ile kosztuje tapetowanie materiały dydaktyczne dla szkół podstawowych projekty domów weselnych