Architektura i nowoczesne budownictwo – 8 House: WIELKIE zwycięstwo dla BIG

BIG udowodnił w przeszłości, że jest źródłem innowacyjnych projektów.
Ich pomysł wykracza daleko poza powierzchowne: chodzi o poprawę miasta, jak widać na tej prezentacji autorstwa Bjarke Ingels dla 8 House.
W ramach tego projektu, który zostanie otwarty w październiku, firma BIG została uhonorowana przez Skandynawskie Stowarzyszenie Zielonych Dachów jako Najlepszy Zielony Dach w Skandynawii za pochyły zielony dach o powierzchni 1.700 m2 podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w 8 House in Oerestad w Kopenhadze.
Więcej informacji na temat tej nagrody po przerwie.
BIG.
S 8 House zdobywa nagrodę Scandinavian Green Roof 2010 dzięki uprzejmości BIG Realizując trylogię projektów mieszkaniowych w Oerestad z tym samym klientem, firma BIG + zielony dach Veg Tech otrzymuje nagrodę za pochyłość zielonego dachu 8 700 m2.
Skandynawskie Stowarzyszenie Zielonych Dachów z siedzibą w Malmö w Szwecji uhonorowało dziś nagrodę Best Green Roof w Skandynawii podczas ceremonii wręczenia nagród w 8 House in Oerestad w Kopenhadze.
Od 2000 roku stowarzyszenie promuje zwiększone wykorzystanie zielonych dachów w Skandynawii i stworzyło liczne przykłady pracy na swoim adresie Malmo.
Ponadto stowarzyszenie i jego członkowie kształcą pozytywny wpływ zielonych dachów na ekologię miast i stanowią inspirację dla prawodawstwa i standardów budowlanych.
.
BIG wykazał bardzo jasne i świadome wykorzystanie zielonego dachu, skutecznie integrując go z identyfikacją wizualną budynku.
coś, co można było zobaczyć w ubiegłym roku w konkursie BIG na przyznawanie zielonych dachów w domach M2, ale na znacznie większą skalę ., Louise Lundberg, Skandynawska Inspekcja Zielonego Dachu Stowarzyszenia.
Dach pokryty mchem i spodem pokrywa wyjątkowo długą, stromą i pochyłą powierzchnię dachu, opadającą 11 pięter w dół, do krawędzi kanału w Oerestad South, otwierając wewnętrzny dziedziniec na widok chronionych otwartych przestrzeni Kalvebod Faelled.
Projekt mieszanego użytkowania o kubaturze 60 000 m2 został zaprojektowany w formie cyfry 8 poprzez manipulowanie typologią mieszkaniową najczęściej spotykaną w Kopenhadze.
Stopnie masujące w górę iw dół w zależności od dostępu do światła dziennego i widoków są podzielone na cztery pręty reklamowe z artykułami handlowymi i mieszkaniami.
Zielone przestrzenie na dachu i na dziedzińcu są strategicznie rozmieszczone, aby zmniejszyć efekt miejskiej wyspy ciepła, a także zapewnić wizualną ulgę mieszkańcom.
Pierwsi mieszkańcy już się wprowadzili, a budynek zostanie ostatecznie ukończony października.
Części pozostającego zielonego dachu były postrzegane przez klienta jako integralne z budynkiem, ponieważ są widoczne z ziemi.
To nie tylko zapewnia korzyści środowiskowe, które wszyscy wiemy, pochodzą z zielonych dachów, ale także dodać do wizualnego dramatu i atrakcyjności pochyłych dachów i tarasu na dachu pomiędzy ., Bjarke Ingels, BIG Zielony dach jest zakontraktowany przez Veg Tech założona w 1988, który od tego czasu jest wiodącym zielonym producentem dachów w Skandynawii.
8 LISTA KREDYTÓW DOMU Zdjęcie dzięki uprzejmości klienta BIG: St.
Frederikslund Holding Architect: BIG.
Bjarke Ingels Group Zielony dach Wykonawca: Veg Tech A / S Rozmiar zielonego dachu: 1700 m2 Współpracownicy: Hoepfner Partners, Moe & Brodsgaard, KLAR Partner.
In.
Charge: Bjarke Ingels Kierownik projektu: Ole Elkjaer.
Larsen, Henrick Poulsen Architekt projektu: Thomas Christoffersen Kierownik projektu: Henrik Lund Zespół: Finn N.
Rkj.
R, Dennis Rasmussen, Rune Hansen, Agustin Perez Torres, Annette Jensen, Carolien Schippers, Caroline Vogelius Wiener, Claus Tversted, David Duffus, Hans Larsen, Jan Magasanik, Jakob Lange , Jakob Monefeldt, Jeppe Marling Kiib, Joost Van Nes, Kasia Brzusnian, Kasper Broendum Larsen, Louise Heboell, Maria Sole Bravo, Ole Nannberg, Pablo Labra, Pernille Uglvig Jessen, Peter Rieff, Peter Voigt Albertsen, Rasmus Kragh Bjerregaard, Richard Howis, Soeren Lambertsen, Eduardo Perez, Ondrej Tichy, Sara Sosio, Karsten Hammer Hansen, Christer Nesvik, Soeren Peter Kristensen.
Zdjęcie dzięki uprzejmości BIG
[przypisy: zbiornik buforowy, ile kosztuje tapetowanie, wentylacja mechaniczna nawiewno wywiewna ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ile kosztuje tapetowanie wentylacja mechaniczna nawiewno wywiewna zbiornik buforowy