Architektura i nowoczesne budownictwo – Stadion piłkarski Valerenga / NBBJ & LINK signatur AS

NBBJ & LINK signatur AS NBBJ wraz z norweskimi architektami LINK signatur AS i Multiconsult wygrały konkurs na projekt nowego stadionu Valerenga Football Club w Oslo w Norwegii.
Po przerwie możesz zobaczyć więcej zdjęć i opis architekta.
Wygrywając konkurs na nowy stadion drużyny Valerenga Football Club, zespół NBBJ / Link-Signatur / Multiconsult zaprojektował 22 000 miejsc siedzących oprócz Master Planu dla całej witryny: stadion, obiekty użyteczności publicznej i do 100 000 metrów kwadratowych rozwoju komercyjnego.
Stadion został zaprojektowany z możliwością powiększenia do 35 000 miejsc w przypadku pomyślnej licytacji w rozgrywkach lig europejskich w Norwegii i został zaprojektowany jako spełniający standardy UEFA.
Ponieważ stadion nie zostanie początkowo w pełni zbudowany, nowy stadion VIF został zaprojektowany tak wydajnie i ekonomicznie, jak to tylko możliwe, dla początkowej pojemności 22 000 miejsc.
W budynku (biurach, salach konferencyjnych) znajduje się tylko kilka dodatkowych elementów programu, innych niż główne funkcje imprez piłkarskich (apartamenty VIP i restauracja), więc projekt minimalizuje zewnętrzny budynek, aby objąć tylko część budynku, w którym mieszczą się te zajęcia.
W ten sposób obwiednia budynku jest utrzymywana dość ciasno w początkowej konfiguracji misy siedzącej, utrzymując niskie koszty.
.
NBBJ & LINK signatur AS System konstrukcyjny będzie dostosowywał się do wagi / elementów dodatkowych potrzebnych do rozbudowy, a dach jest zaprojektowany do ponownego użycia zamiast wymiany w przypadku rozszerzenia – podnosi się prosto (na rozszerzone elementy konstrukcyjne), aby dostosować nową wysokość i elementy w stosunku do rozszerzenia obudowy.
Górny poziom siedzeń.
O pojemności 13 000 miejsc więcej zostanie dodany powyżej głównej hali; konieczne elewacje budynków zostaną po prostu rozszerzone w górę, aby pomieścić dodatkowe siedzenia i udogodnienia.
Pod względem architektonicznym ogólny kształt stadionu ma ekscytującą minimalistyczną ekspresję, która utrzymuje się w kontrolowanym budżecie klienta.
Widziany z poziomu gruntu innowacyjny metal i szklana skóra tworzy bardzo atrakcyjne i niepowtarzalne oświadczenie architektoniczne; fasady mają przezroczystość, która pozwala widzieć wnętrze z zewnątrz i światła.
Wieczorne zdjęcia stadionu są niezwykle dynamiczne i udane.
.
NBBJ & LINK signatur AS
[hasła pokrewne: gładzie gipsowe cennik, drzwi lewe czy prawe, ile kosztuje tapetowanie ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: drzwi lewe czy prawe gładzie gipsowe cennik ile kosztuje tapetowanie