Budownictwo i architektura : Tehran Business Hotel / Bonsar Architecture Studio

Dzięki uprzejmości Bonsar Architecture Studio Iran Bonsar Architecture Studio podzielił się z nami swoją propozycją konkursu Tehran Business Hotel, za który otrzymali pierwszą nagrodę.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Teheran Business Hotel był prywatnym konkursem, który odbył się wiosną 2010 roku.
Pomimo rutynowych zawodów proces uzyskania pozwolenia na budowę został wykonany przed jego rozpoczęciem.
Ponieważ właściciele nie byli zadowoleni z projektu, postanowili rozpocząć konkurencję, aby uzyskać lepszą.
W rezultacie konkurencja miała poprawić poprzedni projekt, aby uzyskać pozwolenie na budowę od gminy, a nie projektować od samego początku.
Dzięki uprzejmości Bonsar Architecture Studio Jeśli chodzi o historię projektu, powinniśmy znaleźć słabe punkty i ograniczenia pierwotnego projektu na podstawie briefu konkursowego i spróbować wziąć je jako punkt wyjścia do procesu projektowania.
W podsumowaniu zawodów nasz zespół stanął przed trzema głównymi wyzwaniami.
Sposób, w jaki analizowaliśmy wyzwania, a następnie narzędzia, których używaliśmy do ich rozwiązania, był głównym podejściem definiującym proces projektowania.
Dzięki uprzejmości Bonsar Architecture Studio Pierwszym wyzwaniem, które pojawiło się na pierwszy rzut oka, było to, że budynek wydawał się być dwoma budynkami w jednym.
Pierwszym był hotel i jego załączniki, a drugi składał się z bardziej publicznych programów, takich jak centrum konferencyjne i reklamy.
Gdy tylko pojawiła się koncepcja dualności w budynku, sposób, w jaki zamierzaliśmy połączyć dwa budynki w jeden stał się ważnym zagadnieniem, które należy rozważyć.
Reklama była jedną z ważnych części projektu z punktu widzenia klienta, ale jej lokalizacja, która została częściowo zakopana pod ziemią w związku z niedoborem strony, sprawiła, że na pierwszy rzut oka było to mniej ważne.
Zatem wzięcie pod uwagę ożywienia reklamy było kolejnym wyzwaniem, przed którym stanęła grupa projektowa.
Dzięki uprzejmości Bonsar Architecture Studio Ostatnie wyzwanie wyłoniło się z samego programu.
Ponieważ zwykłe programy dla hoteli nie były odpowiednie dla oczekiwań klienta Teheran Business Hotel, zmieniliśmy program i dodaliśmy nowe programy, wyspecjalizowane w projekcie, takie jak stanowiska pracy, prywatne sale konferencyjne i tradycyjna restauracja.
Te nowe programy zostały zdefiniowane w oparciu o analizę, którą przeprowadziliśmy na temat typów użytkowników oraz ich działań i potrzeb podczas ich pobytu.
Poza ostatnimi trzema wyzwaniami, poprzez rozważenie fizycznego pojawienia się projektu, odkryliśmy inną ważną kwestię, którą należało zmierzyć w procesie projektowania.
Projekt jest blokowany tylko po zachodniej stronie, podczas gdy po drugiej stronie jest wolny.
W rezultacie widok zachodni zostanie zignorowany nieumyślnie.
Jeśli chodzi o różnicę wysokości, jaką projekt ma z peryferiami, co podkreśla się na podstawie położenia na wzgórzu, byłby widoczny z kilku części miasta.
Co więcej, klient wspomniał, że chciał, aby budynek był znakiem gruntu, co nie byłoby możliwe bez zwrócenia szczególnej uwagi na ogromny mur na zachodzie w pierwotnym projekcie.
W rezultacie elewacja zachodnia stała się ważnym zagadnieniem, które należy uwzględnić w procesie projektowania.
Dzięki uprzejmości Bonsar Architecture Studio Architekci: Bonsar Architecture Studio Lokalizacja: Gandhi St., Teheran, Iran Klient: Moshar, Biria and Partners Architekt projektu: Mohammad Majidi Design Współpracownicy: Azar Farshidi, Mehran Haghbin, Hoda Sharifian, Hossein Salavaty Khoshghalb, Anahita Tabrizi, Nima Dehghani, Mehdi Kamboozia, Zahra Khaniki, Bahar Ehsan, Shahram Khosravi Structural Engineering: Farid Farzadnia Konsultant mechaniczny: Ahmadreza Ghavami Obszar projektu: 12687 m.
Powierzchnia działki: 1000 m.
Rok projektu: czerwiec 2010 Dzięki uprzejmości Bonsar Architecture Studio
[patrz też: dachówka cementowa cena, kotły gazowe kondensacyjne ceny, olx tomaszów lubelski ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: dachówka cementowa cena kotły gazowe kondensacyjne ceny olx tomaszów lubelski