Budownictwo wczoraj i dzis : Adaptacyjne i dynamiczne budynki Przyszłość projektowania i architektury środowiskowej

Podczas gdy inicjatywy na dużą skalę napędzały ruch na rzecz budownictwa ekologicznego tutaj, w Ameryce Północnej i za granicą, niektóre kwestie mają łatwiejszy czas na pojawienie się gorących tematów niż inne (pomyśl o źródłach odnawialnych).
Nie ma wątpliwości, że postępy w tych obszarach będą miały pozytywny wpływ na środowisko budowlane, ale pojawia się nowa grupa produktów, technologii, materiałów i zasad projektowania, które wydają się kształtować w coraz większej liczbie budynki rozproszone po całym świecie.
Możesz to nazwać.
Green Building 2.0 ..
Jest to kolejny etap zielonego budynku, w którym pierwsze postępy w ciągu ostatnich kilku lat zielonej rewolucji zaczynają się zbierać w dynamicznych, inteligentnych systemach, które mają znacznie większy wpływ na budynki niż te, które działają niezależnie.
To tam osoby, które zajmują te budynki, mają związek z otaczającym je środowiskiem; gdzie części budynku myślą, poruszają się, reagują i dostosowują się do warunków w czasie rzeczywistym.
Co by było, gdybyś mógł zaprojektować budynek, który w danym momencie byłby zoptymalizowany pod kątem otaczających go warunków środowiskowych.
Co by było, gdyby budynek ten oznaczał więcej zadowolonych lokatorów, niższy ślad węglowy i znaczne oszczędności w kapitale i kosztach operacyjnych.
A co, gdybyś mógł to zrobić bez uszczerbku dla estetyki projektu twojego budynku, a może nawet go podnosząc.
Możliwości te są bliższe niż kiedykolwiek w pełni zrealizowane dzięki wybranej liczbie innowatorów tworzących żywe budynki.
żywa rzeczywistość.
Weźmy na przykład cieniowanie słoneczne i światło dzienne.
Tradycyjnie istniały one jako stałe systemy umieszczone na miejscu w budynku.
Rzuć okiem na poniższy film wideo, a zobaczysz niektóre z możliwości dzięki dynamicznym, kontrolowanym systemom, które reagują na warunki środowiskowe: OK.
więc futurystyczna fasada kinetyczna może być przesadą dla twojego projektu budowlanego.
Myśleliśmy, że nakreślimy trzy firmy.
jeden producent produktu, jeden projektant i jeden architekt.
które integrują żywe technologie cieniowania słonecznego z istniejącymi budynkami z dużym sukcesem.
Hoberman Associates i Adaptive Building Initiative Founded: Hoberman Associates w 1990 r., Adaptive Building Initiative w 2008 r.
Strona internetowa: www.adaptivebuildings.com Opis:.
Wspólne przedsięwzięcie Buro Happold i Hoberman Associates poświęcone projektowaniu nowej generacji budynków optymalizujących ich konfigurację w w czasie rzeczywistym, reagując na zmiany środowiska.
Godne uwagi projekty: Hoberman zaprojektował funkcjonalne pokrycie, które będzie towarzyszyć firmom Foster + Partners.
projekt dla centralnego rynku Aldar w Abu Dhabi.
System prostokątnych komórek otwiera się i zamyka, aby regulować światło słoneczne i nasłonecznienie, a także blokować dostęp piasku i pyłu do tradycyjnego targu Souk.
Fajne myślenie ze strony internetowej:.
Adaptacja jest niezbędna do przetrwania i sukcesu: jest tak samo w przypadku naszych budynków, jak i wszystkich innych aspektów naszego życia.
Dzisiejsze budynki stanowią jeden największy wkład w produkcję węgla w Stanach Zjednoczonych; ich właściciele i mieszkańcy płacą cenę za wyższe koszty energii oraz obniżony komfort i elastyczność.
Rosnące zapotrzebowanie na energię, wraz z brakiem rozwiązań projektowych, które w wystarczającym stopniu reagują na zmiany w naszym środowisku, mogą być również problemami definiującymi nasz wiek.
Adaptacja jest środkiem, dzięki któremu możemy zacząć podejmować te trudne wyzwania i wkraczać w nową erę innowacji.
Dzięki fascynującej, ale prostej logice, budynki z systemami adaptacyjnymi zużywają mniej energii, oferują większy komfort mieszkańcom i cechują się lepszą ogólną efektywnością przestrzenną niż statyczne budynki.
Te postępy technologiczne pozwalają nam tworzyć budynki, które są samopoprawiające się, a nie tylko najlepsze.
dopasować kompromisy..
Behnisch Architekten Rok założenia: 1989 Strona internetowa: http://www.behnisch.com/ Opis: Behnisch jest jedną z wiodących firm architektonicznych zajmujących się innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie światła dziennego, cieniowania, technologii fasad i tworzenia zabudowanych środowisk, znanych ze swojej …
wrażliwości na kultura i klimat miejsca oraz chęć dostarczenia użytkownikom nowej jakości życia ..
Wybitne projekty: Unilever Haus, który pojawił się w zeszłym miesiącu na GreenSource, został niedawno nazwany.
Biurowcem roku.
na Światowym Festiwalu Architektury.
Podążając za tematem inteligentnych budynków, Behnisch i zespół opracowali innowacyjny system łączący technologię podwójnej powłoki elewacyjnej, funkcjonalne okna i sterowane żaluzje zewnętrzne Warema sterowane na każdej wysokości z wyjątkiem północy (gdzie cieniowanie jest mało potrzebne).
Fajne myślenie: Behnisch i bliscy współpracownicy Transsolar zostali ostatnio zaprezentowani na wystawie w MaRS Discovery District w Toronto.
Na wystawie przedstawiono modele projektów i interaktywne wyświetlacze dotyczące znaczenia światła, cieniowania, temperatury i innych czynników budowlanych.
Ponadto widzowie mogli oglądać filmy dokumentalne na iPadach z liderami myśli w każdym z nich
[podobne: praca nysa olx, płyta ortotropowa, zbiornik buforowy ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: praca nysa olx płyta ortotropowa zbiornik buforowy