Budownictwo wczoraj i dzis : Hong Kong-Zhuhai-Macao Bridge Boundary Crossing Propozycja lokalu / Adrian Lo

Adrian Lo Architekt Adrian Lo podzielił się z nami swoją propozycją zawodów w konkursie na most graniczny w Hongkongu, Zhuhai i Makau.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Tło wniosku HZMB jest bezprecedensowym ważnym strategicznym korytarzem drogowym, łączącym trzy regiony w Delcie Rzeki Perłowej w Chinach.
Trzy regiony to Hongkong, Zhuhai i Makao.
Zapewnia możliwości znaczącego rozwoju społecznego i gospodarczego w tych obszarach na nadchodzące dziesięciolecia.
.
Adrian Lo Obiekty będą mogły pomieścić służby celne, imigracyjne i kwarantannowe HKSAR będą znajdować się na terenie objętym rekultywacją, obejmującym około 130 hektarów ziemi na wodach położonych w pobliżu północno-wschodniego międzynarodowego lotniska w Hongkongu.
Służy także jako strategiczny multimodalny węzeł komunikacyjny dla ruchu międzynarodowego i krajowego, dzięki bliskości i połączeniu z międzynarodowym portem lotniczym w Hongkongu.
Łączy się również ze strategiczną siecią autostrad łączącą Zhuhai / Makau i Western Pearl River Delta.
Filozofia projektu Subtelne, lecz przemyślane projekty uzupełniają bezprecedensowy węzeł infrastrukturalny o kolejną warstwę znaczenia: zielone, miejskie przedłużenie, które wzmacnia poczucie ciepłego powitania i osiągalnej natury, a także nawiązuje do połączonej eko-i-turystyki – ważnej północnej części Lantau powierzchnia.
Struktura.
Funkcjonalna.
jest teraz przekształcona w manifest wieloprogramowego krajobrazu miejskiego.
.
Adrian Lo Będzie to nowa atrakcja dla przyszłego turysty i przyjemny punkt powitalny rozbudowanej sieci w kierunku kontynentu i Makao, które przekazują metropolitalny wizerunek zielonego miasta Hongkongu.
Low Carbon i Eco Design Wiedząc, że obiekty graniczne w Hongkongu będą obsługiwały intensywny ruch pojazdów każdego dnia, z mierzalną ilością spalin emitowanych z samochodów, prosty, ale elegancki sposób zostanie wykorzystany do rozwiązania tego problemu: Ekstensywne zazielenianie: Lasy cieniujące , sadzi się zimozielone i lokalne gatunki, aby zamienić CO2 w świeże powietrze i odfiltrować szkodliwe zanieczyszczenia.
Plantacja służy również jako skuteczny tłumik hałasu, miejsce do siedzenia i cenne zakwaterowanie.
Wszystko to zapewnia maksymalny punkt komfortu dla publiczności.
.
Adrian Lo Aby zwiększyć pożądaną zieloną rację, budynki wspierające budynki zostały zbudowane, aby połączyć się z zieloną ziemią, tj.
Dachy są teraz częścią krajobrazu, z jednej strony tworzy biotopy, az drugiej strony działa jako naturalna izolacja utrzymująca wnętrze fajne i wygodne.
Turbiny wiatrowe będą instalowane w miejscach o najwyższym napięciu wiatru, aby złapać dominujący wiatr dla czystej energii, aby zasilić oświetlenie i inne urządzenia, minimalizując zależność od sieci.
Budynki architektury i obiektów zaprojektowano tak, aby zmaksymalizować wykorzystanie światła naturalnego z otworem świetlika do laminowania przestrzeni wewnętrznych.
[patrz też: olx tomaszów lubelski letniskowe, olx tomaszów lubelski, nobili ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: drzwi chowane w ścianę nobili olx tomaszów lubelski