Budownictwo wczoraj i dzis : Perceptual Twist / Parabol Studio

Dzięki uprzejmości Parabol Studio Parabol Studio udostępniliśmy nam swój projekt Perceptual Twist, galerię sztuki do konkursu na jednoetapowe projekty architektoniczne dla miasta Maribor w Słowenii.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Ta propozycja nowej galerii sztuki w Mariborze w Słowenii opiera się na relacji, w której nowy budynek tworzy dialog między lokalnym środowiskiem a większym miejskim kontekstem Mariboru.
Projekt ma na celu stworzenie dynamicznej relacji między starym miastem Maribor i nową galerią sztuki poprzez stworzenie stałego stanu płynności poprzez stronę, stając się ważnym centrum kulturowym wzdłuż rzeki Drawy.
Budynek składa się z czterech ciągłych pętli, które łączą się w jedną przestrzeń.
Każda pętla zawiera osobny program – Children s Museum, Architecture Museum, Creative Industrial Museum i Digital Arts Museum.
Dzięki uprzejmości Parabol Studio Pozwolenie na rozdzielenie programu muzealnego na cztery odrębne elementy programowe i topologiczne tworzy przestrzeń, która jednocześnie jest publiczna i prywatna.
Dzięki nowej galerii sztuki znajdującej się wzdłuż frontu rzeki Drava, kluczowe stało się stworzenie punktu orientacyjnego, który przyczyniłby się do rewitalizacji miasta, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym.
Podczas gdy nowa galeria sztuki naturalnie niweczy początkowe cechy przestrzenne, cztery komponenty łączą się w ramy i tworzą niezakłócony widok na rzekę Drava i otaczające ją lokalne punkty orientacyjne.
Dzięki uprzejmości Parabol Studio Architekci: Parabol Studio Lokalizacja: Maribor, Słowenia Dyrektorzy: Brian de Luna i James Vincent Rozmiar: 14860 m2
[przypisy: zbiornik buforowy, żeliwo szare, kotły gazowe kondensacyjne ceny ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kotły gazowe kondensacyjne ceny zbiornik buforowy żeliwo szare