Kącik architekta – Konkurs Kina Futurystycznego “Cinepalego” / Chansoo Byeon + Daichi Yamashita

Dzięki uprzejmości Chansoo Byeon + Daichi Yamashita Wniosek o.
Cinepalego.
Kino Futurystyczne to interwencja miejska, wykorzystująca wolne przestrzenie na dachu w Kabukicho, aby stworzyć sieć mini-teatrów, które pojawią się spontanicznie i zapewnią ludziom różnorodne przestrzenie społeczne.
Zaprojektowany przez Chansoo Byeon + Daichi Yamashita, akt kina będzie całkowicie na nowo zdefiniowany, bezproblemowo zintegrowany z codziennym życiem.
Zajmując wolne miejsce na dachu, kina będą również ściśle zintegrowane z firmami znajdującymi się pod spodem.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Cinepalego odbywa się w Kabukicho, nocnej i rozrywkowej mekce znajdującej się w Shinjuku w Tokio.
Projekt wprowadzi przesunięcie kadrów w kinie, odnosząc się do następujących kwestii: Dzięki uprzejmości Chansoo Byeon + Daichi Yamashita 1.
Pomimo eksplozji liczby ekranów w postaci zespołów kinowych w ostatnim dziesięcioleciu (w sumie 2723 w 2009 r.
80% ekranów w całym kraju), frekwencja w kinie nie wykazała żadnego widocznego wzrostu.
Oglądanie w domu i inne formy rozrywki zastępują kino.
2.
Kompleksy kinowe odciągają widzów od lokalnych kin, zmuszając do zamknięcia wielu mini-teatrów, które są historycznie i kontekstowo unikalne dla tego obszaru.
W rezultacie kultura zostaje utracona i zastąpiona ogólnymi, zorientowanymi na biznes kompleksami kinowymi.
Dzięki uprzejmości Chansoo Byeon + Daichi Yamashita 3.
Ze względu na powyższe powody, Kabukicho, niegdyś centrum rozrywki w Tokio, znajduje się w stanie depresji, naznaczonym serią zamknięć lokalnych kin i teatrów w ostatnich latach.
Interwencja projektu nie tylko odmłodzi doświadczenie kina, ale także ożywia tkankę miejską Kabukicho.
Innymi słowy, Cinepalego będzie całkowitą integracją kina z fizyczną, społeczną i ekonomiczną strukturą miejskiego środowiska.
Po wojnie Kabukicho został stworzony w oparciu o plan Suzuki Kihe, który wyobrażał sobie przestrzeń jako centrum rozrywki składające się z teatrów, kin i sal tanecznych.
Wraz z dynamicznym rozwojem japońskiej gospodarki, Kabukicho szybko stało się tętniącą życiem dzielnicą rozrywki.
Jednak pojawienie się kompleksu kinowego doprowadziło do zamknięcia kilku lokalnych kin w sąsiedztwie, zagrażając żywemu i eklektycznemu otoczeniu Kabukicho.
Dzięki kinach Chansoo Byeon + Daichi Yamashita Cinepalego współpracujesz z dedykowaną aplikacją mobilną CinepaleGO.
Po zarejestrowaniu użytkownik może wprowadzić zestaw preferencji filmów, tj.
Gatunek, reżyser, styl.
Aplikacja zbiera informacje w czasie rzeczywistym na temat użytkowników aktualnie w rejonie Kabukicho, uruchamiając kinowe wydarzenia w regionie.
Użytkownik może wybrać z listy kin spełniających jego preferencje.
Ponadto każde kino będzie miało szacowany numer obecności i dostępne usługi oferowane w budynkach poniżej.
W ten sposób kina łączą ludzi o podobnych zainteresowaniach, zachęcając do przypadkowych spotkań z filmowcami.
To, nazwijmy to, spontaniczne kino; czyniąc akt oglądania mniej indywidualnego przedsięwzięcia, a bardziej społecznym i wspólnotowym doświadczeniem, w którym wymienia się się pomysłami i tworzy się przyjaźnie.
Dzięki uprzejmości Chansoo Byeon + Daichi Yamashita Rodzaje usług są podzielone na cztery kategorie: restauracja, rozrywka, 18+ i hazard.
Zamiast próbować konkurować z innymi formami usług i rozrywką, kino absorbuje i zwiększa korzyści płynące z innych form rozrywki.
Firmy będą odpowiedzialne za utrzymanie kina i świadczenie niezbędnych usług, a w zamian kino przyciągnie więcej osób do budynku, tym samym poprawiając ich działalność.
Dzięki uprzejmości Chansoo Byeon + Daichi Yamashita Projekt: Chansoo Byeon, Daichi Yamashita Lokalizacja: Shinjuku, Tokio, Japonia Korzystanie z witryny.
Powierzchnia terenu (m.): 63 000 Powierzchnia budynku (m.): 1730 Powierzchnia brutto (m.): 1830 Współczynnik pokrycia budynku (%): 2,7 Współczynnik podłogi brutto (%): 2.9 Skala budynku: Małe artykuły nad ziemią: 2 ~ 11 Historie poniżej Podłoże: n / a Struktura: Aluminiowe belki / słupy Maksymalna wysokość (m): 33 Pozioma powierzchnia: Wykorzystuje istniejący Parking: Wykorzystuje istniejące Wykończenie zewnętrzne: Aluminiowa struktura i zielona ściana Status: ArchTriumph Międzynarodowa konkurencja architektury Etap Rok: 2012
[patrz też: drzwi balkonowe przesuwne cena, płyta ortotropowa, ciężar betonu ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ciężar betonu drzwi balkonowe przesuwne cena płyta ortotropowa