Nowoczesna architektura : BOXEL / Studenci Detmoldera Schule

Dirk Schelpmeier, Marcus Brehm Eksperymentalny pawilon BOXEL został zaprojektowany i zrealizowany przez studentów wydziału architektury podczas ostatniego letniego semestru na terenie kampusu Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Detmold.
Ekspresyjny projekt Henri Schweynocha, któremu udało się zaimprowizować konkurencję, tworzy hojną scenografię do prezentacji, koncertów, wydarzeń i zgromadzeń na terenie kampusu.
Więcej zdjęć i informacji po przerwie.
W ramach kursu projektowania cyfrowego, kierowanego przez prof.
Marco Hemmerlinga, studenci nie tylko zostali poproszeni o zaprojektowanie letniego pawilonu, ale także zaprojektowali i zrealizowali projekt jako makietę w skali 1: 1, wykorzystując cyfrowe narzędzia do projektowania i wytwarzania.
W tym kontekście cyfrowy obieg dokumentów, w tym parametry produkcji, konstrukcji i materiałów, stał się kluczowym zagadnieniem dalszego procesu.
.
Dirk Schelpmeier, Marcus Brehm Kształt budynku oparty jest na minimalnej powierzchni i składa się z ponad 2000 pudełek po piwie, które są zorganizowane wzdłuż geometrii swobodnej.
Tymczasowa konstrukcja została zaprojektowana przy użyciu oprogramowania parametrycznego do kontroli położenia skrzynek w stosunku do ogólnej geometrii i do analizy wydajności strukturalnej.
Aby zdefiniować koncepcję budowy i szczegóły połączenia, wykonano kilka testów obciążenia statycznego, aby zrozumieć zachowanie strukturalne nietypowego materiału budowlanego, zwłaszcza, że puste pudełka na piwo nie były ułożone na sobie, ale były swobodnie zorganizowane obok siebie.
Równolegle z serią testów na ścinanie i gięcie w laboratorium badań materiałowych na uniwersytecie, koncepcja strukturalna została zasymulowana i zoptymalizowana za pomocą oprogramowania FEM.
.
Dirk Schelpmeier, Marcus Brehm Ostatecznie do montażu pawilonu wybrano prosty system listew i śrub, który pozwolił na elastyczne i niewidoczne połączenie.
Dodatkowe stężenia zostały umieszczone w górnej części skrzynek, aby wygenerować wymaganą sztywność modułów.
Strukturalny transfer ładunku został zrealizowany przez betonowe pudła w trzech punktach bazowych, które służyły jako fundament dla pawilonu.
BOXEL został wzniesiony w zaledwie tydzień przez studentów i służył jako sceniczne tło do końca semestralnej imprezy i podczas międzynarodowej szkoły letniej (www.adad.com) na Uniwersytecie w Detmold.
Skrzynki na piwo, które po dziesięciu latach użytkowania zostały dostarczone przez lokalny browar i zostaną poddane recyklingowi podczas demontażu pawilonu.
.
Dirk Schelpmeier, Marcus Brehm Drugi projekt pawilonu oparty na ruchomych drewnianych ramach, zaprojektowany przez Lisa Hagemann, został również wybrany podczas fazy konkursowej i prawdopodobnie zostanie zrealizowany podczas przyszłego semestru letniego 2011 r.
Nauczyciel: prof.
Marco Hemmerling, Odwiedzający – Prof.
Matthias Michl, David Lemberski, Guido Brand i Claus Deis Studenci: Henri Schweynoch (Design), Guido Spriewald, Elena Daweke, Lisa Hagemann, Bernd Benkel, Thomas Serwas Michael Brezina, Samin Magriso, Caroline Zij, Michelle Layahou z Janem Bienek, Christoph Strotmann , Matthias Kemper, Frank Püchner, Florian Tolksdorf, Florian Nienhaus, Andre Osterhaus, Viktoria Vaintraub, Jörg Linden, Bianca Mohr, Kristina Schmolinski, Tobias Jonk
[hasła pokrewne: ile kosztuje tapetowanie, projekty domów weselnych, żeliwo szare ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ile kosztuje tapetowanie projekty domów weselnych żeliwo szare