Posts Tagged ‘domek drewniany’

Budownictwo i architektura : Ambasada Republiki Czeskiej w USA / Twój budynek tutaj

Tuesday, May 8th, 2018

Dzięki uprzejmości Twojego budynku Tutaj Twój budynek podzielił się z nami swoim zgłoszeniem do Konkursu Nowa Ambasada Republiki Czeskiej w USA.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Projekt był konkursem o nową Ambasadę Republiki Czeskiej w Stanach Zjednoczonych.
Jako taki miał reprezentować kulturę i ducha tego kraju za granicą.
Naszym pierwszym celem było stworzenie projektu odpowiedniego pod względem wielkości i charakteru dla otoczenia. …read more

Budownictwo i architektura : Konkurs “Uczniowie jutra”

Tuesday, May 8th, 2018

Projektowanie placówek edukacyjnych stanowi główny obszar zainteresowania architektów i społeczności, w których żyją i pracują.
Według danych Narodowego Centrum Edukacji w 2005 roku w Stanach Zjednoczonych było 95 726 szkół publicznych, o prawie 10 000 więcej niż w 1995 roku.
Nawet w obecnej dekoniunkturze gospodarczej Amerykański Instytut Architektów wskazuje, że projektowanie i budowa szkół reprezentuje siła napędowa opłat za wzory dla firm architektonicznych w Stanach Zjednoczonych.
Podczas gdy wzrost liczby ludności ma w kolejnych latach wyrównać, szkoły będą nadal służyć jako centrum edukacji w społeczeństwie.
Okręgi szkolne w Stanach Zjednoczonych będą musiały zacząć budować szkoły, które będą odpowiadać potrzebom ich użytkowników, których potrzeby wykraczają daleko poza kolor farby w klasie. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Adaptacyjne i dynamiczne budynki Przyszłość projektowania i architektury środowiskowej

Tuesday, May 8th, 2018

Podczas gdy inicjatywy na dużą skalę napędzały ruch na rzecz budownictwa ekologicznego tutaj, w Ameryce Północnej i za granicą, niektóre kwestie mają łatwiejszy czas na pojawienie się gorących tematów niż inne (pomyśl o źródłach odnawialnych).
Nie ma wątpliwości, że postępy w tych obszarach będą miały pozytywny wpływ na środowisko budowlane, ale pojawia się nowa grupa produktów, technologii, materiałów i zasad projektowania, które wydają się kształtować w coraz większej liczbie budynki rozproszone po całym świecie.
Możesz to nazwać.
Green Building 2.0 ..
Jest to kolejny etap zielonego budynku, w którym pierwsze postępy w ciągu ostatnich kilku lat zielonej rewolucji zaczynają się zbierać w dynamicznych, inteligentnych systemach, które mają znacznie większy wpływ na budynki niż te, które działają niezależnie. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Muzeum Mercedes Benz / studio UN, zdjęcia autorstwa Michaela Schnella

Tuesday, May 8th, 2018

Michael Schnell Dziesięć kilometrów na południe od Muzeum Porsche, które przedstawiliśmy w zeszłym tygodniu, znajduje się Muzeum Mercedes Benz, zaprojektowane przez holenderskie studio UN Studio i sfotografowane przez Michaela Schnella.
Projekt o powierzchni 35 000 m2 opracowany przez UN Studio w latach 2001-2006 obejmuje również restauracje, sklepy, biura i audytorium.
Konstrukcja oparta jest na geometrii koniczyny, z przestrzeniami połączonymi między dwiema spiralnymi rampami wznoszącymi, wokół centralnego atrium.
Według Ben van Berkel, wspólnego założyciela i dyrektora UNStudio.
Muzeum Mercedes-Benz ustanawia interfejs dla serii radykalnych zasad przestrzennych, aby stworzyć zupełnie nową typologię .. …read more