Posts Tagged ‘domki całoroczne’

Budownictwo wczoraj i dzis : Propozycja konkursu na Centrum Studenckie i Rynek publiczny / Onat Öktem & Ziya Imren

Tuesday, May 8th, 2018

Dzięki uprzejmości Onat Öktem i Ziya Imren tureccy architekci Onat Öktem i Ziya Imren podzielili się z nami swoją propozycją konkursu na Centrum Studenckie i Public Square Architectural Competition na Uniwersytecie Technicznym Bliskiego Wschodu, za co otrzymali wyróżnienie.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Główną koncepcją projektu jest stworzenie warunku pomiędzy środowiskiem zabudowanym a krajobrazem.
Wewnętrzne i zewnętrzne przestrzenie wpływają do siebie w historycznym miejscu, tworząc otwarte, półotwarte i przezroczyste powierzchnie.
Przestrzenie są dostępne z różnych poziomów przez rampy i schody z wizualną relacją dookoła. …read more

Nowoczesna architektura : BOXEL / Studenci Detmoldera Schule

Tuesday, May 8th, 2018

Dirk Schelpmeier, Marcus Brehm Eksperymentalny pawilon BOXEL został zaprojektowany i zrealizowany przez studentów wydziału architektury podczas ostatniego letniego semestru na terenie kampusu Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Detmold.
Ekspresyjny projekt Henri Schweynocha, któremu udało się zaimprowizować konkurencję, tworzy hojną scenografię do prezentacji, koncertów, wydarzeń i zgromadzeń na terenie kampusu.
Więcej zdjęć i informacji po przerwie.
W ramach kursu projektowania cyfrowego, kierowanego przez prof.
Marco Hemmerlinga, studenci nie tylko zostali poproszeni o zaprojektowanie letniego pawilonu, ale także zaprojektowali i zrealizowali projekt jako makietę w skali 1: 1, wykorzystując cyfrowe narzędzia do projektowania i wytwarzania. …read more

Budownictwo i architektura : 12. Międzynarodowa Wystawa Architektury Wenecja

Tuesday, May 8th, 2018

Już za kilka tygodni rozpocznie się w Wenecji XII Międzynarodowa Wystawa Architektury w reżyserii Kazuyo Sejimy.
Sejima ma długą historię z wystawą w Wenecji, gdy wraz z Ryue Nishizawa zorganizowała Pawilon Japoński, Miasto Dziewcząt, na 7.
Międzynarodowej Wystawie Architektury w 2000 roku i wygrał Złotego Lwa w 2004 roku za najbardziej znaczące dzieło 9.
Międzynarodówki.
Wystawa architektury. …read more

SILNIK SAMOCHODOWO-CIAGNIKOWY SMAROWANIE SILNIKA

Friday, February 23rd, 2018

SILNIK SAMOCHODOWO-CIĄGNIKOWY SMAROWANIE SILNIKA Aby zmniejszyć zużycie trących się powierzchni i poprawić warunki pracy części silnika, wprowadza się warstwę smaru między trące się powierzchnie. Dzięki swojej lepkości olej przylega do trących się powierzchni i tworzy cienką błonkę smaru. Wynikiem tego jest znaczne zmniejszenie się tarcia i zużycia trących się powierzchni. Poza tym smar oczyszcza powierzchnię z cząstek metalicznych i sprzyja jej chłodzeniu. Smarowanie cylindrów poprawia poza tym szczelność tłoka. …read more