Posts Tagged ‘domki drewniane letniskowe’

Architektura i nowoczesne budownictwo – Akwarium Batumi / Henning Larsen Architekci

Tuesday, May 8th, 2018

Henning Larsen Architekci Henning Larsen Architekci z Danii zdobyli pierwszą nagrodę w zaproszonym konkursie na zaprojektowanie akwarium Batumi w Gruzji.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Akwarium Batumi inspirowane jest charakterystycznymi kamykami plaży Batumi.
pozostałości po dynamicznych morzach nieustannie kształtują wybrzeże przez tysiąclecia.
Budynek będzie zlokalizowany w gruzińskim porcie Batumi i będzie wyróżniał się jako kultowa formacja skalna. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Hong Kong-Zhuhai-Macao Bridge Boundary Crossing Propozycja lokalu / Adrian Lo

Tuesday, May 8th, 2018

Adrian Lo Architekt Adrian Lo podzielił się z nami swoją propozycją zawodów w konkursie na most graniczny w Hongkongu, Zhuhai i Makau.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Tło wniosku HZMB jest bezprecedensowym ważnym strategicznym korytarzem drogowym, łączącym trzy regiony w Delcie Rzeki Perłowej w Chinach.
Trzy regiony to Hongkong, Zhuhai i Makao.
Zapewnia możliwości znaczącego rozwoju społecznego i gospodarczego w tych obszarach na nadchodzące dziesięciolecia. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Konkurs na port centralnego portu Whitehaven

Tuesday, May 8th, 2018

Brytyjskie Wybrzeże Energetyczne Cumbria i Magnus Homes zapraszają do udziału w dwustopniowym, otwartym konkursie Open Design, obejmującym około 10 milionów funtów na rozwój mieszany, w widocznym miejscu z widokiem na port Whitehaven.
Ta 2600 m2 powierzchni znajduje się w fantastycznej scenerii przy porcie Whitehaven i stanowi jedną z najbardziej imponujących obecnych możliwości rozwoju w Cumbrii.
W ciągu ostatniego dziesięciolecia dawny port roboczy został przekształcony w kwitnącą przystań dla jednostek rekreacyjnych, przy znacznych inwestycjach w związane z tym ulepszenia sfery publicznej.
Przebudowa terenu stwarza szansę na kontynuację tej regeneracji poprzez wkład czynnej pierzei portowej, z lepszymi wizualnymi i pieszymi połączeniami z centrum miasta.
Konkurs na projekt jest otwarty, ale nie ogranicza się do: architektów, projektantów, artystów, projektantów produktów i pokrewnych dyscyplin. …read more

Modele płyt z żebrami o przekroju otwartym

Sunday, February 25th, 2018

Badano modele płyt z żebrami o przekroju otwartym oraz jeden model z żebrami o przekroju zamkniętym, wykonane z blach stalowych w skali 1 : 2. Granica plastyczności stwierdzona na próbkach wynosiła dla blachy o grubości 7 mm 250, a dla blachy o grubości 3 mm 263 MN 1m2. Model I o wymiarach 4,00 2,40 m był podobny do badanego w związku z projektem mostu przez Sawę w Belgradzie. Na jego długości mieści się 5 przęseł płyty z żebrami o przekroju otwartym z płaskowników o grubości 7 mm .Szerokość dobrana została tak, aby mieściły się w niej z pewnym zapasem 3 koła samochodu w skali modelu. Boczne ograniczenie stanowiły sztywniejsze od normalnych żebra skrajne. …read more