Posts Tagged ‘domy drewniane’

Architektura i nowoczesne budownictwo – Stadion piłkarski Valerenga / NBBJ & LINK signatur AS

Tuesday, May 8th, 2018

NBBJ & LINK signatur AS NBBJ wraz z norweskimi architektami LINK signatur AS i Multiconsult wygrały konkurs na projekt nowego stadionu Valerenga Football Club w Oslo w Norwegii.
Po przerwie możesz zobaczyć więcej zdjęć i opis architekta.
Wygrywając konkurs na nowy stadion drużyny Valerenga Football Club, zespół NBBJ / Link-Signatur / Multiconsult zaprojektował 22 000 miejsc siedzących oprócz Master Planu dla całej witryny: stadion, obiekty użyteczności publicznej i do 100 000 metrów kwadratowych rozwoju komercyjnego.
Stadion został zaprojektowany z możliwością powiększenia do 35 000 miejsc w przypadku pomyślnej licytacji w rozgrywkach lig europejskich w Norwegii i został zaprojektowany jako spełniający standardy UEFA.
Ponieważ stadion nie zostanie początkowo w pełni zbudowany, nowy stadion VIF został zaprojektowany tak wydajnie i ekonomicznie, jak to tylko możliwe, dla początkowej pojemności 22 000 miejsc. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – Międzynarodowe warsztaty Berlin Laboratory

Tuesday, May 8th, 2018

Żadne inne miasto nie było tak entuzjastyczne jak Berlin w eksperymentowaniu z trybami życia.
Od masowych mieszkań do wysoce indywidualistycznych wizji życia i skrajnych reżimów komunalnych, Berlin już dawno przekroczył granice tego, co znaczy żyć razem.
Nowe formy organizacyjne mieszkania, w połączeniu z alternatywnymi metodami realizacji, stanowią obecnie wyzwanie dla roli architekta i lokalnych władz w procesie dostarczania mieszkań dla miasta.
Podczas tego intensywnego warsztatu uczestnicy będą pracować zarówno w laboratorium / pracowni i terenie / mieście, ponownie analizując istniejące eksperymenty w mieszkaniu, jak i społeczne ideały, które je kształtują.
Poszukując nowych sposobów życia, uczniowie wykorzystają nowe obliczeniowe i oparte na regułach systemy projektowe, aby opracować prototypowe formy mieszkania właściwe dla Berlina. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : W toku: Marc Jacobs Tokyo, Stephan Jaklitsch Architects

Tuesday, May 8th, 2018

Stephan Jaklitsch Architekci Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam Nawyki, Wzory, Algorytmy. , Monografię na temat Stephan Jaklitsch Architects, firmy z dużym doświadczeniem w projektowaniu wnętrz, z setkami wykonanych prac na całym świecie, przykładem dobrego wykorzystania materiałów, i dbałość o szczegóły.
Firma stoi za projektami sklepów Marca Jacobsa na całym świecie, a teraz mamy okazję zobaczyć przedpremierowy pierwszy sklep naziemny dla marki, zlokalizowany w Omotesando w Tokio, tuż obok sklepu Herzog & de Meuron.
Sklep Prada.
Projekt o powierzchni 3000 tys. …read more

Zakres pracy sprężystej

Sunday, February 25th, 2018

Zakres pracy sprężystej jest bardzo trudny do określenia; W modelu płyty z żebrami o przekroju zamkniętym obciążanym trzema siłami różnica między rzeczywistą wartością siły na granicy zakresu pracy sprężystej a wyliczoną dla stanu, gdy na dolnych krawędziach obciążonych żeber naprężenia osiągają granicę plastyczności 263 MN 1m2, jest znacznie mniejsza, inaczej niż w badanym przez Kloppela podobnym modelu obciążanym jedną siłą. Dowodzi to współpracy wszystkich żeber. Nawiązując do kryterium wymiarowania przyjętego dla projektu mostu przez Sawę, wyliczono ilorazy sił wywołujących ugięcia trwałe żeber równe Ich rozpiętości do sił wywołujących na krawędziach żeber naprężenia równe dopuszczalnym. Wartości te są nieco większe niż otrzymane z badań prowadzonych w związku z projektem mostu przez Sawę. Różnica pochodzi głównie stąd, że granice plastyczności materiału modeli są wyższe niż normowe, a zatem należałoby też odpowiednio zwiększyć naprężenia dopuszczalne. …read more