Posts Tagged ‘Domy z drewna’

Architektura 21szego wieku : FRED & FRED kolorowy fotograficzny moduł optyczny do Galerii Serpentine Pavilion

Tuesday, May 8th, 2018

PICT.
przez FRED & FRED.
-.
Morgan Le Guen W 10.
rocznicę programu pawilonowego i 40. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – AD Recommends: Best of the Week

Tuesday, May 8th, 2018

Trzy niesamowite domy, projekt edukacyjny i budynek biurowy to pięć projektów, których nie możesz przegapić w zeszłym tygodniu.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Ecole Professionnelle Vi.
Ge / Bonnard Woeffray Architectes Nowy budynek klasy Vi.
Ge / Visp College of Further Education dokonuje transformacji pod względem kontekstu i umożliwia łączenie szkół w sąsiedztwie, tworzenie kampusu szkoleniowego i integracja przyszłych warsztatów i sal gimnastycznych. …read more

Nowoczesna architektura : Ocean Imagination / Unsangdong Architekci

Tuesday, May 8th, 2018

Unsangdong Architects Ostatnio udostępniliśmy Unsangdong Architects.
Life & Power Press Cultural Topography, ciekawy projekt łączący elementy programistyczne z wyrazistą estetyką.
Architekci właśnie podzielili się swoją propozycją do pawilonu tematycznego Yeosu 2012, zatytułowanego Ocean Imagination , który otrzymał wyróżnienie (sprawdź inne propozycje, które wcześniej były tu prezentowane).
Propozycja to przyciągająca wzrok propozycja łącząca naturę i wyobraźnię w celu stworzenia najlepszego wykorzystania nieskończonej możliwości natury .
Więcej zdjęć i więcej informacji o konkursie po przerwie. …read more

Zakres pracy sprężystej

Sunday, February 25th, 2018

Zakres pracy sprężystej jest bardzo trudny do określenia; W modelu płyty z żebrami o przekroju zamkniętym obciążanym trzema siłami różnica między rzeczywistą wartością siły na granicy zakresu pracy sprężystej a wyliczoną dla stanu, gdy na dolnych krawędziach obciążonych żeber naprężenia osiągają granicę plastyczności 263 MN 1m2, jest znacznie mniejsza, inaczej niż w badanym przez Kloppela podobnym modelu obciążanym jedną siłą. Dowodzi to współpracy wszystkich żeber. Nawiązując do kryterium wymiarowania przyjętego dla projektu mostu przez Sawę, wyliczono ilorazy sił wywołujących ugięcia trwałe żeber równe Ich rozpiętości do sił wywołujących na krawędziach żeber naprężenia równe dopuszczalnym. Wartości te są nieco większe niż otrzymane z badań prowadzonych w związku z projektem mostu przez Sawę. Różnica pochodzi głównie stąd, że granice plastyczności materiału modeli są wyższe niż normowe, a zatem należałoby też odpowiednio zwiększyć naprężenia dopuszczalne. …read more