Posts Tagged ‘tarasy drewniane’

Architektura i nowoczesne budownictwo – Akwarium Batumi / Henning Larsen Architekci

Tuesday, May 8th, 2018

Henning Larsen Architekci Henning Larsen Architekci z Danii zdobyli pierwszą nagrodę w zaproszonym konkursie na zaprojektowanie akwarium Batumi w Gruzji.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Akwarium Batumi inspirowane jest charakterystycznymi kamykami plaży Batumi.
pozostałości po dynamicznych morzach nieustannie kształtują wybrzeże przez tysiąclecia.
Budynek będzie zlokalizowany w gruzińskim porcie Batumi i będzie wyróżniał się jako kultowa formacja skalna. …read more

Budownictwo i architektura : Konkurs “Uczniowie jutra”

Tuesday, May 8th, 2018

Projektowanie placówek edukacyjnych stanowi główny obszar zainteresowania architektów i społeczności, w których żyją i pracują.
Według danych Narodowego Centrum Edukacji w 2005 roku w Stanach Zjednoczonych było 95 726 szkół publicznych, o prawie 10 000 więcej niż w 1995 roku.
Nawet w obecnej dekoniunkturze gospodarczej Amerykański Instytut Architektów wskazuje, że projektowanie i budowa szkół reprezentuje siła napędowa opłat za wzory dla firm architektonicznych w Stanach Zjednoczonych.
Podczas gdy wzrost liczby ludności ma w kolejnych latach wyrównać, szkoły będą nadal służyć jako centrum edukacji w społeczeństwie.
Okręgi szkolne w Stanach Zjednoczonych będą musiały zacząć budować szkoły, które będą odpowiadać potrzebom ich użytkowników, których potrzeby wykraczają daleko poza kolor farby w klasie. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : W toku: Marc Jacobs Tokyo, Stephan Jaklitsch Architects

Tuesday, May 8th, 2018

Stephan Jaklitsch Architekci Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam Nawyki, Wzory, Algorytmy. , Monografię na temat Stephan Jaklitsch Architects, firmy z dużym doświadczeniem w projektowaniu wnętrz, z setkami wykonanych prac na całym świecie, przykładem dobrego wykorzystania materiałów, i dbałość o szczegóły.
Firma stoi za projektami sklepów Marca Jacobsa na całym świecie, a teraz mamy okazję zobaczyć przedpremierowy pierwszy sklep naziemny dla marki, zlokalizowany w Omotesando w Tokio, tuż obok sklepu Herzog & de Meuron.
Sklep Prada.
Projekt o powierzchni 3000 tys. …read more

Schemat pracy najprostszego gaznika

Wednesday, February 21st, 2018

Schemat pracy najprostszego gaźnika. Paliwo ze zbiornika poprzez filtr-osadnik przechodzi do komory pływakowej . Dzięki istnieniu pływaka i zaworu iglicowego, utrzymywany jest stały poziom paliwa w komorze pływakowej. Po wypływie części paliwa przez otwór wylotowy , pływak opuszcza się wraz z zaworem iglicowym i paliwo ze zbiornika dopływa do komory pływakowej. Większa ilość paliwa niż potrzeba do uzupełnienia określonego poziomu nie może dopływać do komory pływakowej, ponieważ pływak unosząc się zakryje otwór wlotowy przy pomocy zaworu iglicowego i dopływ paliwa zostanie przerwany. …read more