Posts Tagged ‘taśmy transportujące’

Architektura 21szego wieku : Huangshan Mountain Village / MAD Architects

Tuesday, May 29th, 2018

Dzięki uprzejmości MAD Architects MAD Architects właśnie ujawniło plany dotyczące gęstej wioski w pobliżu gór Huangshan (Yellow Mountain) w prowincji Anhui w środkowych Chinach.
Niskie rezydencje odbijają się echem od konturów otaczającej topografii i oferują niezrównany dostęp do jednego z najsłynniejszych krajobrazów Chin.
Ich projekt potwierdza nieodłączne znaczenie tego krajobrazu.
Składa się z szacunku dla lokalnej topografii, wioska zapewnia zakwaterowanie, hotel i wspólne udogodnienia zorganizowane w połączonej konfiguracji na południowym stoku jeziora Taiping.
Więcej zdjęć i architektów. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – 8 House: WIELKIE zwycięstwo dla BIG

Tuesday, May 8th, 2018

BIG udowodnił w przeszłości, że jest źródłem innowacyjnych projektów.
Ich pomysł wykracza daleko poza powierzchowne: chodzi o poprawę miasta, jak widać na tej prezentacji autorstwa Bjarke Ingels dla 8 House.
W ramach tego projektu, który zostanie otwarty w październiku, firma BIG została uhonorowana przez Skandynawskie Stowarzyszenie Zielonych Dachów jako Najlepszy Zielony Dach w Skandynawii za pochyły zielony dach o powierzchni 1.700 m2 podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w 8 House in Oerestad w Kopenhadze.
Więcej informacji na temat tej nagrody po przerwie.
BIG. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – Stadion piłkarski Valerenga / NBBJ & LINK signatur AS

Tuesday, May 8th, 2018

NBBJ & LINK signatur AS NBBJ wraz z norweskimi architektami LINK signatur AS i Multiconsult wygrały konkurs na projekt nowego stadionu Valerenga Football Club w Oslo w Norwegii.
Po przerwie możesz zobaczyć więcej zdjęć i opis architekta.
Wygrywając konkurs na nowy stadion drużyny Valerenga Football Club, zespół NBBJ / Link-Signatur / Multiconsult zaprojektował 22 000 miejsc siedzących oprócz Master Planu dla całej witryny: stadion, obiekty użyteczności publicznej i do 100 000 metrów kwadratowych rozwoju komercyjnego.
Stadion został zaprojektowany z możliwością powiększenia do 35 000 miejsc w przypadku pomyślnej licytacji w rozgrywkach lig europejskich w Norwegii i został zaprojektowany jako spełniający standardy UEFA.
Ponieważ stadion nie zostanie początkowo w pełni zbudowany, nowy stadion VIF został zaprojektowany tak wydajnie i ekonomicznie, jak to tylko możliwe, dla początkowej pojemności 22 000 miejsc. …read more

Nowoczesna architektura : BOXEL / Studenci Detmoldera Schule

Tuesday, May 8th, 2018

Dirk Schelpmeier, Marcus Brehm Eksperymentalny pawilon BOXEL został zaprojektowany i zrealizowany przez studentów wydziału architektury podczas ostatniego letniego semestru na terenie kampusu Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Detmold.
Ekspresyjny projekt Henri Schweynocha, któremu udało się zaimprowizować konkurencję, tworzy hojną scenografię do prezentacji, koncertów, wydarzeń i zgromadzeń na terenie kampusu.
Więcej zdjęć i informacji po przerwie.
W ramach kursu projektowania cyfrowego, kierowanego przez prof.
Marco Hemmerlinga, studenci nie tylko zostali poproszeni o zaprojektowanie letniego pawilonu, ale także zaprojektowali i zrealizowali projekt jako makietę w skali 1: 1, wykorzystując cyfrowe narzędzia do projektowania i wytwarzania. …read more